Klasické dřevěné podlahy jsou dobrou volbou i v dnešní době

Klasické dřevěné podlahy jsou dobrou volbou

Pokud stavíte, renovujete své bydlení nebo jen toužíte udělat změnu interiéru v místnosti, často se tyto úpravy týkají podlah. Na trhu je řada možností. PVC podlahové krytiny, dlažba, marmoleum, linoleum, plovoucí podlahy.

Za totality se většinou do kuchyně položilo linoleum a v obývacím pokoji koberec kovral. Teď máme na výběr mnoho variant: různé materiály, odstíny barev, imitace dřeva, kamene, keramiky. A výběr je o to těžší. Pokud chcete doma mít takovou podlahu, která se hodí k mnoha typům interiéru, zvolte klasiku - dřevěné podlahy. Mají povrch příjemný na dotek, jejich vzhled doslova „proteplí" místnosti vašeho domu či bytu. Nic naplat, dřevo je dřevo. Bylo v dávných dobách hlavním materiálem pro stavbu domů i jejich vnitřních vybavení a osvědčilo se v mnoha směrech. Dřevěné podlahy z tvrdého dubového nebo akátového dřeva jsou kvalitní, trvanlivé a v neposlední řadě vhodné pro alergiky. Jejich údržba není až tak náročná, jak by se na první pohled zdálo.

V nabídkách řady výrobců figurují kvalitní dřevěné podlahy a zjistíte, že nemusí být pro vás cenově nedostupné. Dokonce i podlahy z dubového dřeva. Dub je tvrdý, trvanlivý a pevný, má dlouhou životnost, právě proto je tak oblíben. 

Dnes  jsou populární i dřevěné plovoucí podlahy. Mají velmi pěkný vzhled, dají se dobře opravit při poškození, jejich povrch je příjemný na dotek a dobře se udržují. Nejsou připevněny napevno k podkladu a spojení mezi jednotlivými prkny je vytvořeno speciálním zámkovým způsobem. Mezi podklad a podlahu je dobré vložit izolační fólii, která nepropouští vodu a protihlukovou izolaci. Předěl mezi dvěma obytnými místnostmi spolehlivě upraví přechodové lišty.

Pro dokonalý vzhled a bezproblémovou údržbu je vhodné instalovat podlahové lišty, které zakryjí spáry mezi podlahou a stěnou. Vyrábí se v mnoha variantách a odstínech, bez nich by položená podlahová krytina nebyla "to pravé".

Související články:
Levné dřevěné podlahy v interiéru

Komentáře   

0 #2 Danae 2018-08-19 22:23
In this picture, the 4 women are Hayden Panettiere, Minka Kelly, Rachel Bilsonand Cate Blanchett from left to proper.

They had been all sporting the same clothes model- Herve Leger They seemed so beautiful, so charming and sexy.

However, have you seen the 4 girls their figure.
Among them, Rachel Bilson's figure may be called perfect.

But you should admit that other there ladies are as pretty as her.


Here is my page: herve leger gold dress - https://www.herveleger.best: https://www.herveleger.best/dresses/aline/,
Citovat
+1 #1 Irena 2018-04-11 10:57
My máme po bytě plovoucí dřevěnou podlahu a jsem nadmíru spokojená. Je velmi estetická a příjemná na dotek, navíc celkem dost izoluje jak zvukově, tak i tepelně, což je především v paneláku velké plus. Položili jsme si ji sami, není na tom nic těžkého. Postupovali jsme podle návodu na http://homezin.cz/media/jak-polozit-plovouci-podlahu a fakt brkačka, chce to dostatek nervů, ale efekt zaručen :)
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit